Bjørn Selvik har gått bort.

bjørn_selvik copy

Søndag fikk Norsk Indian Klubb den triste nyheten om at Bjørn Selvik var gått bort. Bjørn sovnet stille inn med den nærmeste familien rundt seg, etter et lengre sykeleie. Vi visste om sykdommen og den dårlige prognosen, men allikevel var det med sorg vi mottok beskjeden om Bjørns bortgang.

Bjørn Selvik har vært sentral i veteranmotorsykkelmiljøet i alle år, revisor i Indianklubben og ivrig på kjøp og salg av motorsykler og biler. Mange vil huske ham fra Ekebergmarkedet med sine emaljeskilt, sidevogner og smådeler. Alltid klar for en god handel.  Bjørn hadde et lidenskaplig forhold til Indian motorsykler og var med på Haraldheim, da NIK ble stiftet i 2003. Selvsagt ble han klubbens revisor, en jobb han utførte helt fram til i fjor. “Alle” kjente Bjørn, og han fikk en helt spesiell posisjon i veteranmiljøet, både i inn- og utland.

Bjørn vil bli dypt savnet, og våre tanker går i dag til hans nærmeste familie. Hvil i fred!

Oppdatering:

Begravelsen blir fredag 21.11.2014, kl. 12.00 på Stalsberghagens gravlund store kapell, på Strømmen.

This entry was posted in Klubbdrift, personlig. Bookmark the permalink.

Leave a Reply